תקלות וסתימות בביוב הן מטרד נוראי, הן מבחינת הריח והאסתטיקה והן מבחינת הסיכון הבריאותי וזיהום הסביבה. טיפול בתקלות ביוב חייבות להתבצע במהירות וביעילות, תוך שימוש בציוד המתאים לפתרון הבעיה. השימוש בביובית מאפשר לפתור תקלות גדולות, לשאוב הצפות ולפתוח סתימות הן בעבור לקוחות פרטיים, חברות ציבוריות ומפעלי תעשייה.

 

 

הסיכונים בטיפול בביוב

 

מערכת הביוב מיועדת לקלוט אליה פסולת מסוגים שונים, ובהתאם כאשר יש סתימה או הצפה של ביוב, הפסולת אינה מפונה כמו שצריך. הפסולת הזו כוללת הרבה פעמים חיידקים ומחלות המסוכנים לאדם, ולא פעם גם פסולת כימית או שאריות דלקים- בעיקר כאשר מדובר במפעלים תעשייתיים. הפסולת הזו כמובן רעילה גם לאדם וגם לסביבה, ולכן חובה לפנות אותה במהירות ובצורה בטיחותית.

 

המשרד להגנת הסביבה קבע תקנות מחמירות המציינות כיצד יש לטפל בפסולת הזו, ולכן כאשר אתם מזמינים ביובית בבאר שבע, פינוי הפסולת להטמנה הוא חלק מהשירות והפתרון המקצועי.מלבד הטיפול בפסולת, גם הצוותים עצמם צריכים לעבוד בצורה בטוחה על ידי שימוש באמצעי מיגון, כדי להימנע מחשיפה לחומרים המסוכנים. וכמובן דרושה גם אבטחה של אזור העבודה, כדי למנוע חשיפה או פציעה של אנשים.

 

מתי יש צורך בביובית?

 

לרוב כאשר מדובר בתקלות קטנות במערכת הביתית, אינסטלטור יכול לפתור אותן בעצמו על ידי שחרור של הסתימה באמצעים רגילים. אולם כאשר מדובר במערכות גדולות יותר, למשל כמו סתימה במערכת ביוב עירונית או תעשייתית, או כאשר יש הצפה של אזור שלם כמו קומת חניונים, אז הפתרון היעיל ביותר הוא שאיבה של הביוב והמים.

 

רכב הביובית בנוי כך שהוא יכול להתמודד עם עומסים גדולים, ולפנות במהירות כמויות גדולות של מים ונוזלים. השאיבה מאפשרת גם סילוק של מוצקים ופסולת שהצטברה וגרמה לסתימה מלכתחילה. בנוסף, שאיבה באמצעות ביובית בבאר שבע, מאפשרת לצוותים עבודה בטוחה ופינוי של הפסולת לפי כל הנהלים והתקנות של המשרד להגנת הסביבה.באמצעות הביובית ניתן לטפל בהצפות וסתימות גם במקומות עם גישה בעייתית. למשל ישנם רכבי ביובית המותאמים ספציפית לטיפול בחניונים או בקומות מחסנים, שלרוב הן נמוכות יותר אך גם פגיעות יותר להצפות.

 

כיצד למנוע תקלות בביוב?

 

הזמנת שירות של ביובית בבאר שבע היא פתרון של הבעיה, אך אנו רוצים לסייע לכם למנוע אותה מלכתחילה. לרוב התקלות בביוב מתרחשות כאשר משתמשים במערכת בצורה שאינה תואמת את יכולת הפינוי שלה. למשל מנסים לפנות כמויות גדולות של פסולת, הרבה מעבר לקיבולת המערכת. הדבר קורה הרבה פעמים במהלך ימים גשומים מאוד.

 

לא פעם השלכה של פסולת לא מתאימה, כמו פסולת מוצקה או ערבוב של שאריות שמנים ודלקים יוצרים סתימה. מערכת ישנה שאינה מתוחזקת כראוי גם היא מועדת יותר לתקלות.

 

כאשר אתם זקוקים לטיפול יעיל ומהיר בתקלה, פנו אלינו. חברת עג'י שירותי ביוב ושאיבות בע"מ פועלת החל משנת 1995, עם ציוד וצוותים מקצועיים כדי לתת לכם את השירות הטוב ביותר.

 

 ביובית בבאר שבע​

חפשו אותנו בפייסבוק >