לעיתים שירותי הביובית יכולים לפתור את הבעיה אך הפתרון עצמו הוא לא הדבר היחיד שקובע את איכות הטיפול. יש עוד כמה פרמטרים חשובים שנכנסים לתמונה כאשר מדובר בצוות הביובית. 

 

ובמאמר זה נדבר על הפרמטרים החשובים כולל המקרים בהם בכלל צריך את הכלי ההנדסי הרב שימושי הזה.

 

הביובית נחלצת לעזרה

 

את הביובית ניתן לראות בכל חלקי הארץ. ניתן למצוא ביובית בנתיבות, בבאר שבע, באשקלון בתל אביב, בחיפה ולמעשה בכל רשות מקומית ובכל אזור.

 

הביובית מבצעות מספר רב של פעולות ובעיקר שאיבות רבות כאשר הן יכולות גם לפתוח סתימות בלחץ מים גבוה. היא נחלצת לעזרה גם כאשר יש צורך לשאוב הצפות שהגיעו ממי הגשמים וברגע שיש נזילות חמורות מצינורות, ולעתים גם פיצוץ של מיכלי מים גדולים במיוחד.ניתן להעזר בשירותים שלה גם במקרי חירום אך גם במקרי שגרה, כמו למשל בדיקות תקינות למערכת ביוב, החלפת חלקים וכמובן שטיפת קווי ביוב.

 

אלו פעולות מבצעת הביובית?

 

ביובית בנתיבות ובכל רחבי הארץ יכולה לשאוב הצפות במהירות מסחררת. היא יכולה לשאוב מאות ליטרים בדקה כאשר הצינור הארוך והעבה שלה מסוגל גם לשאוב את המוצקים שגרמו לסתימה. למעשה הביובית יכולה להיות גם כלי נהדר לשאוב הצפות שנוצרו ממי הגשמים ובגלל לזה בתקופת החורף היא צריכה להיות זמינה למקרי חירום רבים.

 

פעולה שגרתית שהביובית מבצעת היא שאיבת בורות רקב או בורות ספיגה. למעשה בורות אלו נקראים גם בורות שומן לעתים קרובות ובכל מקרה השאיבה מתבצעת בתדירות גבוהה וכדי למנוע זיהום סביבתי. הבור נועד כדי לקלוט את אותם חומרים נוזליים שלא יכולים להיכנס אל תוך מערכת הביוב כיוון שהם יסתמו אותה, אך הבעיה שהבור הזה מזדהם ויש לשאוב אותו ולהעביר את החומר למקום אחר. זוהי פעולה שגרתית עבור הביובית.

 

הביובית יכולה לשטוף את קווי הביוב בזמן קצר ולמנוע סתימות עתידיות. במקרים אחרים הסתימה תיפתח על ידי שאיבת ביוב אך כדי למנוע מהסתימה לקרות מלכתחילה ניתן להזרים אל תוך הצנרת זרם מים בלחץ  גבוה וכך למעשה ניתן לפתוח את אותן הצירויות בצינורות כדי למנוע מהן להתפתח לסתימה קשה יותר בהמשך.

 

כיצד בוחרים צוות ביובית מתאים?

 

בחירת צוות ביובית היא בחירה חשובה במיוחד כיוון שלצוות תהיה אחריות גדולה לגבי איכות חייכם לטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר הבעיה צריכה להיפתר במהירות המיידית וכמובן באמינות מוחלטת. בטווח הארוך אתם תרצו לדעת שאין עוד סכנות במערכת הביוב ואם הצוות ביצע שטיפת קווי ביוב או שאב הצפה מסוימת, הסתימה לא תחזור על עצמה.

 

כמו כן יש לבחור צוות ביובית באזור מגורכם כיוון שכך גם המחיר שהצוות יגבה מכם יהיה נמוך יותר וגם הוא יגיע מוקדם יותר. את הצוות המתאים ניתן לחפש באתרי האינטרנט כמו למשל בגוגל, וכדאי לקרוא המלצות ולבצע סקר שוק מקיף.

 

כיצד נדע אם מדובר בצוות אמין?

 

כשמדובר על טיפול בבעיות ביוב, עניין האחריות הופך להיות עניין משמעותי ביותר. בסופו של דבר בעיות ביוב יכולות לקרות לאורך זמן ולעתים טיפול נקודתי לא תמיד יעזור. צוות הביובית שמבצע שינויים במערכת הביוב חייב להעניק אחריות על מה שהוא מבצע כמו כל בעל מקצוע אחר אך זה כמובן תלוי בסוג הטיפול.

 

כמו כן יש לעבוד רק עם צוותים מוכשרים שהוסמכו להעניק שירות מסוג זה, כאשר הביובית עצמה צריכה להיות מתקדמת עם כל השכלולים הטכנולוגיים העדכניים ביותר. בכל מקרה המלצות וחוות דעת חיוביות שונות על הצוות יכולות להבטיח בחירה בטוחה.

 

 

ביובית בנתיבות

חפשו אותנו בפייסבוק >