משאית ביוב אולי תישמע לכם מוכרת יותר בשמה השימושי יותר, ביובית. הביובית היא אחד הכלים ההנדסיים החשובים ביותר שידעה האנושות ואנו לא מגזימים בתיאור הזה, כיוון שהיא היחידה שיכולה לפתוח סתימות ולמעשה לטפל בכל בעיה שיש בביוב. זה הזמן להכיר את המאפיינים שלה.

 

מהי משאית ביוב ומה מיוחד בה?

 

הביובית נקראת משאית ביוב כי היא למעשה בגודל של משאית וגם נראית כמו משאית. אפשר לומר גם שהשלדה שלה מזכירה משאית אחד לאחד כאשר המראה של המיכל הגדול שיש בגבה, שעליו נרחיב בהמשך, מוכר לנו גם ממשאיות אחרות כמו משאיות דלקים ומשאיות מלט. עם זאת, מה שמיוחד במשאית הביוב הוא שהמיכל שלה ריק והוא אמור לקלוט מים שנשאבים מכל מיני מקומות כמו למשל מבורות ספיגה, בורות רקב, הצפות שיש בביוב או הצפות שיש במרתפים ובחניונים וכולה.

 

כיצד בנויה משאית הביוב?

הביובית היא למעשה משאית עם מיכל גדול מאוד שיכול להיות שונה בקיבולת שלו בהתאם לסוג הביובית. יש מיכלים גדולים מאוד שיכולים להכיל כמות אדירה של מים ויותר מכמה קוב ויש ביובית קטנות יותר שיכולות להכיל קוב אחד בלבד. לרוב הביוביות נתפשות כמשאיות גדולות מאוד אך יש גם ביוביות נמוכות יותר שמיועדות לכניסה לחניונים או למקומות קטנים שאליהם ביוביות גדולות יותר לא יצליחו להיכנס. כך אפשר לספק מענה לכל מקום ובכל זמן בלי צורך למצוא פתרונות מיוחדים.

 

אלו עוד חלקים יש למשאית ביוב?

 

למשאית הביוב יש אמנם את המיכל הגדול על גבה כסימן זיהוי מוכר מאוד אך בנוסף יש עוד סימן היכר שלה והוא הצינור הארוך שלה. הצינור הארוך יכול להגיע לעומק של עשרות מטרים והוא זה שמצליח לשאוב את הסתימות, כלומר את החומרים שגרמו לסתימה, אפילו כשהם עמוקים מאוד ואפילו כשהם נאחזים בחוזקה בקוטר הצנרת. הסיבה ליעילות הרבה של צינור הביובית הוא בעיקר העובי של הצינור שמגיע ליותר מעשרים סנטימטרים וכמובן לחת השאיבה השלילי הרב שהביובית מצליחה לייצר.

 

המנוע החזק שמייצר את השאיבה

הביובית עצמה אמנם גדולה וחזקה אך הסיבה לכך שהיא מצליחה לייצר את השאיבה המהירה שלה טמונה במנוע שלה. המנוע שלה מצליח לייצר שאיבה בקצב מסחרר שיכול להגיע עד ל-30-40 ליטרים בדקה אחד בלבד כאשר התנאים לשאיבה קשים. ההספק יכול להיות גם הרבה יותר גבוה שמדובר בשאיבת הצפות, כאשר היא יכולה להתמודד גם עם שאיבת הצפות גדולות מאוד.  המנוע שלה יכול לייצר לחץ שלילי חזק מאוד אך גם לחץ חיובי ועל ידי כך להזרים מים למטרת פתיחת סתימות בקווי ביוב, גם במקרי חירום וגם במקרי שגרה.

 

למה משמשת הביובית?

הביובית משמשת מגוון רחב של שימושים כאשר הנפוצים ביותר הם כמובן פתיחת סתימות, שאיבת הצפות וכמובן בדיקות תקינות שגרתיות, שלרוב נעשות על ידי שטיפת קווי ביוב. הביובית עצמה גם מכילה ציוד טכנולוגי מתקדם שעומד לרשות הצוות שלה, שכמובן בלעדיו שום דבר לא יוכל להתבצע, כך ניתן להחליף חלקי צנרת ולבדוק היכן סתימה או ה פיצוץ בצנרת הביוב בעזרת מצלמות מתקדמות שכוללות מצלמות רובוטיות, מצלמות סיב אופטי וכולה. אין ספק כי הביובית היא  כלי נהדר שיכול להיות יעיל בזמן קצר מאוד אך כמובן שיש לבחור בצוות מנוסה, מקצועי ואמין.

 

אנו בעג'י שירותי ביוב ושאיבות בע"מ כאן תמיד לשירותכם כדי לטפל בבעיות הכי קשות בזמן הכי קצר! אתם יכולים לסמוך עלינו כי כשאנו בסביבה זה רק עניין של זמן עד שהשגרה שלכם תשוב להיות רגילה ונעימה!

משאית ביוב

חפשו אותנו בפייסבוק >