פתיחת ביוב בלחץ מים גבוה היא אחת הפעולות הנפוצות ביותר. מי מבצע אותה? למה היא נדרשת? כיצד היא מתבצעת? יש שאלות רבות סביב הפעולה הנפוצה הזו וזה בדיוק הזמן שלכם להבין אחת ולתמיד הכל לגביה.

 

מהי פתיחת ביוב בלחץ?

 

פתיחת ביוב בלחץ גבוה היא למעשה שטיפת קווי ביוב בלחץ מים. יכול להיות שתיתקלו במונח שונה אך דומה, למעשה מדובר באותה הפעולה בדיוק. הפעולה הזו מתבצעת על ידי משאבת מים שיוצרת לחץ מים גבוה במיוחד, כך שיהיה ניתן לשטוף את קווי הביוב.

 

ניתן לפתוח באמצעות השיטה הזו סתימות בכל צינור, וזה כמובן כבר תלוי בכוח של אותה משאבה ובחומרת הבעיה. פתיחת ביוב בלחץ מים גבוה היא פעולה נפוצה מאוד בימינו ולרוב היא מבוצעת כדי לפתוח סתימות בביוב. כדי לבצע אותה יש צורך לעבוד בצורה מקצועית ומנוסה.

 

מי יכול לבצע אותה?

 

פתיחת ביוב בלחץ מים גבוה היא פעולה שיכולה להתבצע רק על ידי אנשי צוות מוסמכים שיש להם משאבה מתאימה. אי אפשר לבצע את הפעולה רק עם משאבה אם אין לכם ניסיון ואי אפשר לבצע אותה עם ידע מקצועי בלי המשאבה, לכן יש צורך לוודא עם איש המקצוע שיש לו את שניהם. חשוב לזכור שלא כל אחד יכול לפתור בעיות בביוב ולכן יש צורך לוודא זאת מראש.

 

ברוב המקרים מי שיבצע את הפעולה הזו הוא צוות ביובית. לצוות ביובית אין צורך במשאבה כי יש להם את הביובית שהיא משאית גדולה שעליה יש משאבה חזקה. המשאבה יכולה גם להזניק מים וגם לשאוב אותם.

 

כיצד מבצעים אותה?

 

פתיחת ביוב בלחץ היא לא פעולה מסובכת אך זה נראה כך מהצד. במהלך הפעולה צינור המים מזרים לחץ מים גבוה אל קווי הביוב כדי לשטוף אותם. בפועל יש פרטים רבים שיש צורך להתחשב בהם כדי להשלים את הפעולה בצורה הכי טובה שיש. חשוב לזכור כי הביצוע של הפעולה חייב להיות מותאם לפרמטרים רבים והם אלו שמסבכים אותה ולא הופכים אותה לפעולה כללית. יש צנרות ביוב בגדלים שונים וכאשר יש צנרת ביוב קטנה יחסית מבחינת הקוטר, הפעולה חייבת להיות בלחץ מסוים כדי לא להרוס את הצנרת. אם הלחץ יהיה חלש מידי לעומת קוטר הצנרת גם אז אי אפשר לקבל תוצאה טובה.

 

משמשת לפתיחת סתימות

 

פתיחת ביוב בלחץ משמשת גם במקרי שגרה וגם במקרי חירום. כעת נדבר על מקרי החירום פתיחת סתימות יכולה להתבצע גם על ידי שאיבת ביוב שבה שואבים את הסתימה ולא דואגים להזרים אותה יותר חזק אל צנרת הביוב המרכזי העבה יותר. אפשר להשתמש בפתיחת ביוב לחץ גבוה כדי לשחרר את צנרת הביוב ופעולה זו יכולה להיות יעילה למדי אם כי לעתים הלחץ לא יהיה חזק מספיק כדי להזיז את המוצקים שגרמו לסתימה במידה הנכונה ולכן לעתים עדיף לשאוב אותם בכיוון ההפוך.

 

משמשת למניעת סתימות

 

פתיחת ביוב בלחץ מים גבוה יכול לשמש גם כפעולת מנע. אין טעם לחכות שתהיה סתימה ואז לטפל בה, עדיף למנוע אותה מראש. כאשר מונעים את הסתימה מראש אפשר לחסוך בעלויות רבות ובעיקר זמן רב בשל כל ההתעסקות בזמני חירום. פתיחת סתימות בלחץ מים גבוה יכול להיות שימושי למגזר התעשייתי והעסקי בעיקר, כיוון שהם פולטים אל מערכת הביוב שפכים מזהמים ושמנים שמצטברים על הדפנות עם הזמן. שטיפה בלחץ גבוה תסיר אותם ותמנע סתימה עתידית.

מתי יש צורך בפתיחת ביוב בלחץ  ​

חפשו אותנו בפייסבוק >