שאיבת ביוב היא אחת מהפעולות הכי נפוצות של צוותי ביובית. מתי בכלל יש בה צורך?

 

כשיש סתימה במערכת הביוב 

 

כאשר יש סתימה במערכת הביוב יכול להיות שזה רק ענין של זמן עד שתתפתח הצפה רצינית. במצב שבו אתם מגלים סתימה בבית או בעסק לא כדאי להתעלם מכך אלא להזמין ישר צוות ביובית מקצועי שיטפל בה לפני שהנזק ימשיך להחמיר.

 

צריך לזכור שבסופו של דבר יש שאיבות ביוב שמתבצעות בקלות ופותרות נזקים שיכלו להיות הרבה יותר גדולים בהמשך, כאשר המתנה של חצי שעה ואפילו פחות יכולה לגרום להידרדרות רצינית במצב. סתימה במערכת הביוב יכולה להיות בעייתית מאוד בעיקר כאשר מדובר בצינור יחסית מרכז . 

 

אשר ישנה הצפה במרתף או במקלט

 

כאשר יש הצפה בבית או בעסק, לעתים גם במפעל או במקום ציבורי, יש צורך לבצע שאיבת ביוב. נכון ששאיבות ביוב מתבצעות מהביוב בדרך כלל אך הביובית שמגיעה אל המקום יכולה לשאוב את המים גם סתם כך, כאשר יש צוותי ביובית שתמיד יהיו בהיכון בעיקר בחודשי החורף כאשר יש צפי לסופות חזקות.

 

בישראל ידענו לא מעט סופות חזקות שהביאו להצפות רבות ולא רק במתארים פרטיים אלא גם במתארים עירוניים וציבוריים כמו למשל בכבישים וכן הלאה. 

 

שאיבת ביוב לבורות ספיגה ורקב

 

מלבד שאיבת הצפות ושאיבת הביוב עצמו לעתים יש צורך לשאוב את הבורות שסופגים את הנוזלים שלא יכולים היכנס אל מערכת ביוב. אנו כמובן מדברים על בורות רקב ובורות ספיגה כאשר המטרה של הבורות האלו היא לנקז את כל השפכים המזהמים שלא יכולים להתערבב עם מי הביוב כי הם עושים בעיות רבות.

 

מה שיש לבצע הוא שאיבה שוטפת בכל שבוע ולעתים אף בתדירות גבוהה יותר עד אשר הבור יתרוקן לחלוטין. הבור בנוי בצורה כזו שבסופו של דבר יהיה ניתן לבצע את השאיבה בקלות כך שהמים שנמצאים בחלק התחתון שלו יישאבו לביוב בלי בעיה.

 

מי יכול לבצע שאיבת ביוב?

 כדי לבצע שאיבת ביוב יש צורך בצוות ביובית מקצועי. ללא ביובית אי אפשר לבצע את השאיבות הללו כאשר יש צורך בציוד מתקדם. כדי לבצע את השאיבה יש צורך במנוע החזק של הביובית שמצליחה ליצור לחץ יניקה עצום שיכול לשאוב במהירות גם ממעמקי הביוב.

 

בסופו של דבר הביוב יכול להיות מעוקל ועמוק מאוד ולכן יהיה צורך בצינור ארוך כאשר צינור הביובית ברוב המקרים לא יגלה כל קושי להגיע אל הנקודה הבעייתית ובוודאי לא יגלה כל בעיה לבצע שאיבה שאינה ממערכת הביוב, כמו למשל במקרה של בורות ספיגה או רקב, שאיבות הצפות וכן הלאה.

 

כמה זמן אורכת שאיבת ביוב?

שאיבת ביוב יכולה לארוך כמה דקות ספורות אך לעתים היא יכולה לארוך זמן רב יותר. הסיבה לכך היא שכל שאיבת ביוב יכולה להיות מורכבת במידה שונה כאשר יש שאיבות ביוב שצוות הביובית לא יידע כיצד לגשת אליהן עד אשר הוא ישתמש בציוד צילום ביוב מתקדם כמו מצלמה רובוטית או מצלמת סיב אופטי.

 

אפשר לומר ששאיבות ביוב מסוג זה יכולות להיות בעייתיות מאוד ולעתים יהיה צורך לבצע כמה ניסיונות אך בסופו של דבר בכל המקרים מגיע צוות הביובית לתוצאה הרצויה ושואב את כל מה שהוא צריך לשאוב כדי להחזיר את המצב לקדמותו.

 

 

מתי יש צורך בשאיבות ביוב? 

חפשו אותנו בפייסבוק >